Anasayfa » Haberler » 2. Kültür Karıncaları Şenliği

2. Kültür Karıncaları Şenliği

Tevfik Kut İÖO Kültür Karıncaları 1 Haziran 2008'de yapılan 2. Kültür Karıncaları Şenliğinde Sertifikalarını aldılar ve kültür mirasımızı korumaya söz verdiler.

Vakfımız İle Vehbi Koç Vakfı'nın 2 yıllık Ortak Çalışması Olan Tevfik Kut İlk öğretim Okulu Kültür Karıncaları Projesi tamamlandı. Bu süre içinde karıncalarımız Kültür Gönüllülerimiz eşliğinde İstanbul'un kültürel değerlerini tanıdılar, resim, kil, ritim çalışmaları yaparak becerilerini geliştirdiler. Önemlisi, kendi tabirleriyle Kültür Gönüllülerimizi örnek alarak eğitimdeki hedeflerini yükselttiler. Ve heyecanla bekledikleri sertifikalarını 1 Haziran 2008 tarihinde, Pak Maya İş Merkezi'nde düzenlenen 2. Kültür Karıncaları Şenliğinde aldılar. Bize bu imkanı sağlayan Yönetim Kurulu üyemiz Canan Pak'a binlerce teşekkürler.

Bu Şenlikte Kültür Karıncaları coşkularını velileri, öğretmenleri, okul müdürü ve konuklarımızla paylaştılar. O çok sevdikleri ve Şenlikte de birliktelikleri devam eden Kültür Gönüllüsü abla ve ağabeyleri de en az onlar kadar heyecanlıydılar. Çünkü hem birlikte geçirdikleri iki yılın anılarını taşıyorlardı hem de onlar da büyük karıncalar olarak çok hak ettikleri sertifikalarını alıyorlardı. Şenlikte sergilenen karıncaların yaptığı resim ve kil çalışmaları veliler ve konuklar tarafından ilgi ile izlenirken, karıncalar bunları biz yaptık gururunu taşıyorlardı. Yine Karıncaların hazırlamış olduğu Şenlik Gazetesi ise büyük ilgi gördü, böylece geleceğin gazetecileri meslek hayatlarına ilk adımı attı.

Adı üstünde Şenlik, biraz da eğlenmek lazımdı. Gönüllü Ritim eğitmenimiz Yaşar Morpınar&RSSK grubu ile beraber karıncalar ve gönüllüler muhteşem bir perküzyon gösterisi yaptılar. Sürpriz konuğumuz Prof. Dr. Mim Kemal Öke ise Afrika ve Kızılderili dans gösterisi ile karıncaları hayran bıraktı. Bağlama ustası Eren Çelebi'nin türkülerine ise tüm karıncalar ve gönüllüler eşlik etti.

Karınca logomuzu armağan eden İrfan Sayar (Zihni Sinir) da Şenlikte karıncaları yalnız bırakmadı. Şenlik sonunda ise Kültür Karıncalarımız ve Kültür Gönüllülerimiz önce Kültür mirasımızı koruyacaklarına söz verdiler sonra da sertifikalarını aldılar.

Artık kültür mirasımız emin ellerde, Kültür Karıncalarımız karıncalar gibi çoğalmaktalar.

02.06.2008

Haberler

Kuştepeli öğrenciler artık Kültür Karıncası!

Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu öğrencileri artık birer Kültür Karıncası! Kentimiz, kültürümüz ve geleceğimiz artık onların bilinçli ve duyarlı ellerinde daha güçlü ve daha aydınlık!

Kuştepeli Karıncalar Sultanahmet’te!

Kültür Karıncaları Projesi 2017-2018 çalışmaları ara vermeden devam ediyor!

Kuştepeli Kültür Karıncaları Galata'da!

Kuştepe Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu'ndan 90 ortaokul öğrencisi ilk Kültür Karıncaları modülünde Galata Kulesi ve çevresini gezdi...

SAGEM öğrencileri artık Kültür Karıncası!

Kültür Karıncaları Projesi'nde bir kültür yolculuğu daha geride kaldı...

Sarıyer Belediyesi Gençlik Merkezi (SAGEM) ile II. Modülümüz...

Kültür Karıncaları kentin tarihini keşfetmeye devam ediyor!

Sarıyer Belediyesi Gençlik Merkezi (SAGEM) ile I. Modülümüz...

Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) öğrencileri yeni kültür yolculuklarına başladı!...

Hilmi Çelikoğlu Ortaokul öğrencileriyle III. Modülümüz...

Üsküdar Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu öğrencileriyle üçüncü modül de geride kaldı.

Hilmi Çelikoğlu Ortaokul öğrencileriyle II. Modülümüz...

Üsküdar Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu öğrencileriyle 4 Kasım tarihindeki ikinci buluşmamızda Sultanahmet Meydanı ve Yerebatan Sarnıcı'ndaydık.

Hilmi Çelikoğlu Ortaokul öğrencileriyle I. Modülümüz...

Kültür Karıncaları Projesi 2017-2018 Eğitim Yılı çalışmaları Üsküdar Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu öğrencileriyle başladı. 21 Ekim Cumartesi günü gerçekleşen ilk modülümüzde Galata Kulesi ve Kadir Has Üniversitesi'ni ziyaret ederek kentimizin tarihini ve kültürel simgelerini işledik.

Kültür Karıncaları Patara'da!

Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı, Saint Joseph Fransız Lisesi'yle süregelen işbirliği çerçevesinde Kültür Karıncaları Projesi'ni Kaş'a taşıdı; Kaş Palamut Ortaokulu öğrencileri haftasonunda Patara Antik Kenti'ni ziyaret etti.

Kültür Karıncaları Tarihi Yarımada'da

Kentin Tarihinin Katmanları Arasında...

Kültür Karıncaları Seyrantepe’de

2016-2017 eğitim yılı bahar sömestrinde Seyrantepe Ortaokulu 6. sınıf öğrencileriyle ilk durağımız 11 Şubat’ta Galata Kulesi olacak.

Kültür Karıncaları Beşiktaş'ta

2016-2017 eğitim yılı güz sömestrinde Büyük Esma Sultan Ortaokulu 6. Ve 7. sınıf öğrencileriyle 5 Kasım'da ilk durağımız Galata Kulesi oldu. 50 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize,

Yeni Karıncalarımız Abdurrahman Köksaloğlu Ortaoku...

İçinde bulunduğumuz 2015-2016 Eğitim Yılı Bahar Sömestrinde yaşadığımız kenti ve korumakla, yaşatmakla yükümlü olduğumuz kültür varlıklarımızı Kuştepe'den Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu öğrencileriyle keşfediyor, geziyor ve öğreniyoruz.

Kültür Karıncaları Beşiktaş sokaklarında mahalle k...

Beşiktaş Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileriyle sürdürdüğümüz Kültür Karıncaları Projemizde geçtiğimiz haftasonu Beşiktaş'taydık.

Hattat Rakım Ortaokulu öğrencileri artık Kültür Ka...

Profesyonel Rehberlerimiz Mustafa Kesim, Ozan Bahçe ve Yeşim Çözeli'nin öncülüğünde Meryem Ana Ayazması, Aya Nikola Kilisesi, Ahrida Sinagogu ve Rüstem Paşa Camii’sini gezdik.

Hattat Rakım Ortaokul öğrencileriyle II. Modülümüz...

II. Modülümüzü Sultanahmet Meydanı, Yerebatan Sarnıcı ve Four Seasons Otel'de gerçekleştirdik.

Hattat Rakım Ortaokul öğrencileriyle Galata'da...

I. Modül etkinliğimizde Galata Kulesi ve Armada Oteli'ni gezdik!

Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileri artık Kült...

Beşiktaş Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileriyle III. ve aynı zamanda son modülümüzü Sadberk Hanım Müzesi'nde gerçekleştirdik.


Tüm Haberler


Bizden Haberdar Olun!