Anasayfa » Haberler » Kültür Karıncalarıyla Bir Sömestr Daha Geride Kaldı

Ortaokulu 6. Sınıf III.Modül – 25 Mart 2017

Kültür Karıncaları kentin tarihi mahallelerinde,

İstanbul'un çok kültürlü dokusunun izlerinin peşinde... 2016-2017 Eğitim Yılı Bahar Sömestrinde kültürel mirası tanıma ve koruma amacıyla çalışmalara devam eden Seyrantepe Ortaokulu Kültür Karıncaları, geçtiğimiz haftasonu Edirnekapı-Ayvansaray-Balat modülünü gerçekleştirdi.

Galata ve Sultanahmet modüllerinde İstanbul'un simgeleri ve tarihin katmanları temalarını işleyen, kentin yüzlerce yıllık tarihinin köklerine yolculuk eden Karıncalar, Edirnekapı'dan başlayıp Balat'ta sona eren kültür gezileri boyunca Mihrimah Sultan Cami'ni, Çıfıt Çarşısı'nı, Balat sokaklarını Vlaherna Meryem Ana Kilisesi ve Ayazması'nı gezdiler. Kendilerine eşlik eden rehberleri ve Kültür Gönüllülerinden İstanbul'un tarih boyunca bir arada yaşayan farklı topluluklarını, geleneklerini, kültürel örüntülerini ve günümüze uzanan izlerini öğrenen Karıncalara, bu üçüncü modüllerinin pekiştirme çalışması için bu defa Ayvansaray Üniversitesi kapılarını açtı. Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı'nın Onursal Başkanı Faruk Pekin'in de katıldığı ve Kültür Karıncalarına on beşinci yılını geride bırakan projenin geçmişini, başarılarını, hedeflerini ve gelecek planlarını anlattığı modülle birlikte Seyrantepe Ortaokulu'nun bu sömestr çalışmaları sona ermiş oldu. Kültür Karıncaları, bu bilgi ve heyecan dolu günlerinde kendilerine destek olan

FEST Travel'a, IstanbulAyvansaray Üniversitesi'ne,
Divan İstanbul'a
Beşiktaş Belediyesi PanayiaVlaherna Ayazması yöneticilerine
Uğur Kırtasiye'ye

ve elbette kendilerini bir an bile yalnız bırakmayan, bu projenin başarıyla hayat bulmasını sağlayan Rehberlerine ve Kültür Gönüllülerine sonsuz teşekkürlerini sunar! Önümüzdeki eğitim yılında, artık birer 7. sınıf öğrencisi olarak kentimizi ve kültür varlıklarımızı tanımaya kaldığımız yerden devam etmek dileğiyle...

 

 


Fotoğraflar için tıklayınız...

Haberler

Kuştepeli öğrenciler artık Kültür Karıncası!

Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu öğrencileri artık birer Kültür Karıncası! Kentimiz, kültürümüz ve geleceğimiz artık onların bilinçli ve duyarlı ellerinde daha güçlü ve daha aydınlık!

Kuştepeli Karıncalar Sultanahmet’te!

Kültür Karıncaları Projesi 2017-2018 çalışmaları ara vermeden devam ediyor!

Kuştepeli Kültür Karıncaları Galata'da!

Kuştepe Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu'ndan 90 ortaokul öğrencisi ilk Kültür Karıncaları modülünde Galata Kulesi ve çevresini gezdi...

SAGEM öğrencileri artık Kültür Karıncası!

Kültür Karıncaları Projesi'nde bir kültür yolculuğu daha geride kaldı...

Sarıyer Belediyesi Gençlik Merkezi (SAGEM) ile II. Modülümüz...

Kültür Karıncaları kentin tarihini keşfetmeye devam ediyor!

Sarıyer Belediyesi Gençlik Merkezi (SAGEM) ile I. Modülümüz...

Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) öğrencileri yeni kültür yolculuklarına başladı!...

Hilmi Çelikoğlu Ortaokul öğrencileriyle III. Modülümüz...

Üsküdar Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu öğrencileriyle üçüncü modül de geride kaldı.

Hilmi Çelikoğlu Ortaokul öğrencileriyle II. Modülümüz...

Üsküdar Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu öğrencileriyle 4 Kasım tarihindeki ikinci buluşmamızda Sultanahmet Meydanı ve Yerebatan Sarnıcı'ndaydık.

Hilmi Çelikoğlu Ortaokul öğrencileriyle I. Modülümüz...

Kültür Karıncaları Projesi 2017-2018 Eğitim Yılı çalışmaları Üsküdar Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu öğrencileriyle başladı. 21 Ekim Cumartesi günü gerçekleşen ilk modülümüzde Galata Kulesi ve Kadir Has Üniversitesi'ni ziyaret ederek kentimizin tarihini ve kültürel simgelerini işledik.

Kültür Karıncaları Patara'da!

Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı, Saint Joseph Fransız Lisesi'yle süregelen işbirliği çerçevesinde Kültür Karıncaları Projesi'ni Kaş'a taşıdı; Kaş Palamut Ortaokulu öğrencileri haftasonunda Patara Antik Kenti'ni ziyaret etti.

Kültür Karıncaları Tarihi Yarımada'da

Kentin Tarihinin Katmanları Arasında...

Kültür Karıncaları Seyrantepe’de

2016-2017 eğitim yılı bahar sömestrinde Seyrantepe Ortaokulu 6. sınıf öğrencileriyle ilk durağımız 11 Şubat’ta Galata Kulesi olacak.

Kültür Karıncaları Beşiktaş'ta

2016-2017 eğitim yılı güz sömestrinde Büyük Esma Sultan Ortaokulu 6. Ve 7. sınıf öğrencileriyle 5 Kasım'da ilk durağımız Galata Kulesi oldu. 50 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize,

Yeni Karıncalarımız Abdurrahman Köksaloğlu Ortaoku...

İçinde bulunduğumuz 2015-2016 Eğitim Yılı Bahar Sömestrinde yaşadığımız kenti ve korumakla, yaşatmakla yükümlü olduğumuz kültür varlıklarımızı Kuştepe'den Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu öğrencileriyle keşfediyor, geziyor ve öğreniyoruz.

Kültür Karıncaları Beşiktaş sokaklarında mahalle k...

Beşiktaş Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileriyle sürdürdüğümüz Kültür Karıncaları Projemizde geçtiğimiz haftasonu Beşiktaş'taydık.

Hattat Rakım Ortaokulu öğrencileri artık Kültür Ka...

Profesyonel Rehberlerimiz Mustafa Kesim, Ozan Bahçe ve Yeşim Çözeli'nin öncülüğünde Meryem Ana Ayazması, Aya Nikola Kilisesi, Ahrida Sinagogu ve Rüstem Paşa Camii’sini gezdik.

Hattat Rakım Ortaokul öğrencileriyle II. Modülümüz...

II. Modülümüzü Sultanahmet Meydanı, Yerebatan Sarnıcı ve Four Seasons Otel'de gerçekleştirdik.

Hattat Rakım Ortaokul öğrencileriyle Galata'da...

I. Modül etkinliğimizde Galata Kulesi ve Armada Oteli'ni gezdik!

Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileri artık Kült...

Beşiktaş Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileriyle III. ve aynı zamanda son modülümüzü Sadberk Hanım Müzesi'nde gerçekleştirdik.


Tüm Haberler


Bizden Haberdar Olun!