Anasayfa » Haberler » Yeni Karıncalarımız Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu 6. sınıf öğrencileri!

Yeni Karıncalarımız Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu 6. sınıf öğrencileri!

Yeni Karıncalarımız Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu 6. sınıf öğrencileri!

İçinde bulunduğumuz 2015-2016 Eğitim Yılı Bahar Sömestrinde yaşadığımız kenti ve korumakla, yaşatmakla yükümlü olduğumuz kültür varlıklarımızı Kuştepe'den Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu öğrencileriyle keşfediyor, geziyor ve öğreniyoruz.

Nisan ayının ilk haftasında "İstanbul'un kuruluş tarihi ve kentin simgeleri" teması çerçevesinde, Karıncalarımızla birlikte Beşiktaş sahilini ve Deniz Müzesi'ni ziyaret ettik. Kentin ilk sakinlerinin yerleşim yerlerini, Boğaziçi'ni, Marmara Denizi'ni, Tarihi Yarımada'yı, kentin siluetini belirleyen yapıları gözlemledik; müzelerin ve müzeciliğin kültürün korunması ve yaşatılması adına ne kadar önemli işlevleri olduğunu öğrendik.

Güzergahımızın devamında ise, uzun yıllardır bize kapılarını açan destekçimiz Kadir Has Üniversitesi'ne gittik. Geçmiş yıllardaki Karıncalarımızla yaptığımız gibi, başlı başına bir kültür varlığı olan bu yapının dönüşüm sürecini öğrendik, altında yatan Bizans Dönemi kalıntılarını inceledik, Rezan Has Müzesi'nde önemli koleksiyonların nasıl sergilendiğini gördük.

Eğlence, kültür ve bilgiyle yoğrulmuş günümüz, Karıncalarımızın birlikte yaptıkları ve kültürel zenginliğimizin korunması gerekliliğine vurgu yapan rengarenk afişlerin hazırlanması ve sunumuyla sona erdi.

Karıncalarımızla bir sonraki buluşmamız 24 Nisan Pazar günü...

Bu modülümüzde de her zamanki gibi yanımızda olan ve değerli katkılarıyla projemizin arzu ettiğimiz gibi etkin ve başarılı olmasını sağlayan

- Kadir Has Üniversitesi'ne,
- İstanbul Deniz Müzesi'ne,
- Divan Catering'e,
- Şişli Belediyesi'ne,

ve varlıklarıyla projeye güç katan, sarfettikleri emekleriyle tüm bu çalışmaların hayat bulmasını sağlayan değerli GÖNÜLLÜLERİMİZE ve REHBERLERİMİZE teşekkürü borç biliriz.

Her zaman beraber olmak, kültür mirasımızı hep birlikte yaşatmak dileklerimizle...

 

 

 

 

Fotoğraflar için tıklayınız

 

Haberler

Kuştepeli öğrenciler artık Kültür Karıncası!

Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu öğrencileri artık birer Kültür Karıncası! Kentimiz, kültürümüz ve geleceğimiz artık onların bilinçli ve duyarlı ellerinde daha güçlü ve daha aydınlık!

Kuştepeli Karıncalar Sultanahmet’te!

Kültür Karıncaları Projesi 2017-2018 çalışmaları ara vermeden devam ediyor!

Kuştepeli Kültür Karıncaları Galata'da!

Kuştepe Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu'ndan 90 ortaokul öğrencisi ilk Kültür Karıncaları modülünde Galata Kulesi ve çevresini gezdi...

SAGEM öğrencileri artık Kültür Karıncası!

Kültür Karıncaları Projesi'nde bir kültür yolculuğu daha geride kaldı...

Sarıyer Belediyesi Gençlik Merkezi (SAGEM) ile II. Modülümüz...

Kültür Karıncaları kentin tarihini keşfetmeye devam ediyor!

Sarıyer Belediyesi Gençlik Merkezi (SAGEM) ile I. Modülümüz...

Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) öğrencileri yeni kültür yolculuklarına başladı!...

Hilmi Çelikoğlu Ortaokul öğrencileriyle III. Modülümüz...

Üsküdar Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu öğrencileriyle üçüncü modül de geride kaldı.

Hilmi Çelikoğlu Ortaokul öğrencileriyle II. Modülümüz...

Üsküdar Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu öğrencileriyle 4 Kasım tarihindeki ikinci buluşmamızda Sultanahmet Meydanı ve Yerebatan Sarnıcı'ndaydık.

Hilmi Çelikoğlu Ortaokul öğrencileriyle I. Modülümüz...

Kültür Karıncaları Projesi 2017-2018 Eğitim Yılı çalışmaları Üsküdar Hilmi Çelikoğlu Ortaokulu öğrencileriyle başladı. 21 Ekim Cumartesi günü gerçekleşen ilk modülümüzde Galata Kulesi ve Kadir Has Üniversitesi'ni ziyaret ederek kentimizin tarihini ve kültürel simgelerini işledik.

Kültür Karıncaları Patara'da!

Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı, Saint Joseph Fransız Lisesi'yle süregelen işbirliği çerçevesinde Kültür Karıncaları Projesi'ni Kaş'a taşıdı; Kaş Palamut Ortaokulu öğrencileri haftasonunda Patara Antik Kenti'ni ziyaret etti.

Kültür Karıncaları Tarihi Yarımada'da

Kentin Tarihinin Katmanları Arasında...

Kültür Karıncaları Seyrantepe’de

2016-2017 eğitim yılı bahar sömestrinde Seyrantepe Ortaokulu 6. sınıf öğrencileriyle ilk durağımız 11 Şubat’ta Galata Kulesi olacak.

Kültür Karıncaları Beşiktaş'ta

2016-2017 eğitim yılı güz sömestrinde Büyük Esma Sultan Ortaokulu 6. Ve 7. sınıf öğrencileriyle 5 Kasım'da ilk durağımız Galata Kulesi oldu. 50 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize,

Yeni Karıncalarımız Abdurrahman Köksaloğlu Ortaoku...

İçinde bulunduğumuz 2015-2016 Eğitim Yılı Bahar Sömestrinde yaşadığımız kenti ve korumakla, yaşatmakla yükümlü olduğumuz kültür varlıklarımızı Kuştepe'den Abdurrahman Köksaloğlu Ortaokulu öğrencileriyle keşfediyor, geziyor ve öğreniyoruz.

Kültür Karıncaları Beşiktaş sokaklarında mahalle k...

Beşiktaş Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileriyle sürdürdüğümüz Kültür Karıncaları Projemizde geçtiğimiz haftasonu Beşiktaş'taydık.

Hattat Rakım Ortaokulu öğrencileri artık Kültür Ka...

Profesyonel Rehberlerimiz Mustafa Kesim, Ozan Bahçe ve Yeşim Çözeli'nin öncülüğünde Meryem Ana Ayazması, Aya Nikola Kilisesi, Ahrida Sinagogu ve Rüstem Paşa Camii’sini gezdik.

Hattat Rakım Ortaokul öğrencileriyle II. Modülümüz...

II. Modülümüzü Sultanahmet Meydanı, Yerebatan Sarnıcı ve Four Seasons Otel'de gerçekleştirdik.

Hattat Rakım Ortaokul öğrencileriyle Galata'da...

I. Modül etkinliğimizde Galata Kulesi ve Armada Oteli'ni gezdik!

Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileri artık Kült...

Beşiktaş Büyük Esma Sultan Ortaokulu öğrencileriyle III. ve aynı zamanda son modülümüzü Sadberk Hanım Müzesi'nde gerçekleştirdik.


Tüm Haberler


Bizden Haberdar Olun!